Проект будинку для LAD Project (Італія)

  • Рік створення: 2014
  • Цільове призначення: Готелі, пансіонати, ресторани

WonderLAD – це назва будинку, який стане місцем, де діти, що страждають від серйозних захворювань та їх родини зможуть жити звичайним життям, незважаючи на хворобу чи періоди госпіталізації. Будинок, проект якого і є предметом даного конкурсу, буде споруджено в м. Катанія, що в Італії на ділянці, загальною площею 12 000 кв.м., яку виділяє муніципалітет Катанії.

Опис нашого проекту

З давніх-давен люди вірять у казкове дерево життя. І сьогодні, те дерево на якому живуть птахи і є гнізда, здається нам чарівним і магічним. Тому ми поставили собі за мету, щоб LAD PROJECT став своєрідним “казковим гніздом” для важкохворих дітей – місцем сімейного затишку та родинного комфорту.

Основна ідея будинку WonderLAD – це створення простору для проживання, в якому юні пацієнти зможуть почувати себе як «вдома». Завданням є переключити і зосередити увагу дітей на спілкуванні з іншими дітьми, чи з дорослими, чи з повсякденними речима, чи з довкіллям. Таким чином, щоб проблема хвороби не була основною, і діти змогли відволіктися на інші життєві “проблеми”: на веселі ігри в товаристві друзів, на навчання співам чи грі на музичних інструментах, на спортивні вправи та на дослідження природи, на малювання, ліпку і ще на велику кількість інших занять, які роблять життя наповненим і щасливим.

Найкращою формою для будинку, який повинен поєднати в собі всі ці функції є будинок з внутрішнім двориком. Внутрішній дворик – “душа будинку”. Він є універсальним, інтерактивним та функціонально насиченим. З одного боку дворик є окремим елементом, з іншого – частиною будинку. Тут можна відпочивати, бавитись, розігрувати невеличкі вуличні вистави, святкувати дні народження та інші свята. Він відкритий, але оскільки невеликого розміру, тому дуже затишний і комфортний.

Навколо дворику розміщуються три основні частини будинку:

  • одноповерхова частина з входом, рецепцією офісними приміщеннями, лабораторією, кухнею та їдальнею;
  • двоповерхова частина з житловими кімнатами, кімнатою для зустрічей, дитячою, кімнатою відпочинку, бібліотекою та навчальною кімнатою;
  • дворівнева частина багатофункціональної зали .

Дворик має три виходи на велику територію прибудинкової ділянки – “зовнішній чарівний світ”.

  • Через східний вихід можна потрапити на галявину, навколо якої розташований “казковий” ліс. Це місце для колективних ігор та для влаштування літнього табору. Тут можна розкласти намети та ночувати під відкритим небом, розвести багаття, сидіти біля нього разом та розказувати цікаві історії. На галявині можна робити щоденну ранкову зарядку, організовувати зустрічі з гостями і пікніки. А під час організацій різноманітних подій, особливо зручним буде зв’язок цієї частини ділянки з багатофункціональною залою та кухнею.
  • Через західний вихід можна потрапити на галявину, навколо якої розташований “казковий” сад. Це місце для релаксації і прогулянок. Оскільки, ця частина території передбачає і виховує індивідуальну чуттєвість та здатність поринути у свій мікросвіт, її обов’язковою приналежністю стане озеро. Адже вода принесе цілющу енергію і наситить нею дітей. Сад також передбачає догляд і піклування за деревами, спостереження за ними протягом року: цвітіння, достигання плодів. На цей бік виходять вікна житлових кімнат, це для того, щоб перебуваючи в приміщені можна було продовжувати спостерігати за життям саду вранці і ввечері, влітку і взимку.
  • Південний вихід є одночасно і головним входом в будинок. В цій частині ділянки передбачається влаштування зони відпочинку та розваг та такої ж зони в захищеному середовищі. Крім цього ця зона має активний зв’язок з містом. Але за рахунок того, що паркінг приховано за деревами, а під’їзна дорога має м’які і плавні контури, цей зв’язок не є таким нав’язливим. Навіть навпаки, завдяки такому рішенню, у гостей складатимуться теплі враження про WonderLAD.

Північна частина ділянки теж дуже важлива. Це – “казковий” луг. Тут гуляє вітер, ростуть лугові трави і квіти. Сюди можна спуститися безпосередньо з житлових кімнат чи з бібліотеки, які розміщені на другому поверсі. Ця частина найбільш захищена будинком від поглядів ззовні. Діти відчуватимуть тут себе максимально невимушено, та з легкістю зможуть поганяти за метеликами чи полежати в траві, спостерігаючи за комахами і рослинами.

Щоб досягнути максимального рівня комфорту в будинку, в проекті передбачені певні кроки для підвищення рівня його енергоефективності. Одним з таких кроків є компактна форма споруди. Всі функції поєднані в спільному, замкненому об’ємі. Це дозволить найбільш просто і якісно запроектувати системи опалення, вентиляції і кондиціонування. Для отримання додаткової енергії довкілля, на даху є можливість встановлення сонячних колекторів.

Структура будинку – каркас з клеєного брусу (cross laminated timber). Стіни, дах та підлога першого поверху надійно утеплені. Використовується система навісного фасаду з зовнішнім оздобленням мікроламінованими дерев’яними плитами різного кольору. В оздоблені житлової частини використані панелі з імітацією горизонтальної дошки темних відтінків дерева, а для оздоблення багатофункціональної зали і внутрішнього дворика – панелі з імітацією вертикальної дошки світлих відтінків дерева. Велика кількість деревини в оздоблені створює цілісний образ WonderLAD та підкреслює ідею затишної оселі.

01_V_1 (1)

02_V_2

03_Interio_1

04_Interio_2

05_Interio_3

06_Interio_4

07_SouthEevation

08_WestEevation

09_EastEevation

10_NorthEevation

11_Section_1

12_Section_2

13_Axonometry_1

14_Axonometry_2

15_First_floor_plan

16_Second_floor_plan

17_Masterplan