Проект ревіталізації трибун в Відні для конкурсу Tribunen +2

  • Рік створення: 2014
  • Регіон: Австрія
  • Цільове призначення: Багатоповерхові житлові будинки та комплекси

У ході розширення лінії метро U2 у Відні, в містобудівельному плані почала розвиватись територія розміщена між парком Пратер та стадіоном Ернст-Гаппеля. Характерною рисою цієї території є велика кількість пішохідних зв’язків:  із заходу на схід – від станції метро Praterstern до річкового порту;  з півночі на південь – від паромної станції Dusika-Starion до  каналу Donau Kanal.

Внаслідок такого розвитку поруч існуючого іподрому виник житлово-офісний район Viertel Zwei. Він мав такий успіх, що до другої його черги вирішили долучити решту земель  навколо іподрому та дві з трьох глядацьких трибун, що є закинутими  вже більше 20 років.

Власне завданням міжнародного відкритого архітектурного конкурсу є ревіталізація трибун зі зміною функцій, але зі збереженням структури. Виконані в 1910 роках, трибуни мають унікальні конструкції з монолітного залізобетону, які потрібно зберегти. Крім цього структура споруд та їх специфічний дизайн повинні залишатись видимими, а новим наповненням споруд потрібно передбачити житловий, робочий та громадський простір.

В цьому випадку, найбільш вдалим рішенням є запроектувати квартири по типу лофт, в яких поруч  з традиційними функціональними зонами спальні, вітальні, кухні, їдальні, є можливість створення простору для роботи офісного плану вдома.  Квартири розміщено так, що повністю збережено всі рівні трибун та існуючі сходи. Такого роду рішення, в кінцевому результаті дозволило  отримати 23 квартири, середньої площі 150 м², при загальній вимозі не менше 3000 м² житла.

Для потреб мешканців району, вирішено перший поверх трибун повністю віддати громадським функціям соціального призначення. У вільний час тут можна скористатись залом для йоги, кімнатою для скалелазіння, музичним залом, художньою майстернею та бібліотекою.

Під час вирішення фасадів трибун, зроблено спробу максимально осучаснити  їх зовнішній вигляд і   водночас зберегти дух історичної архітектури.  Завдяки комбінації існуючих залізобетонних фасадних площин та скляних проектованих, досягнуто загальної композиційної легкості обидвох споруд і дозволило залишити видимою їх  існуючу структуру . Оновлені трибуни дозволять гармонійно доповнити навколишнє середовище.

12
11
01 02 03
04
05 06 07 08 09 10