Проект сполучення берегів Ормузької протоки

  • Рік створення: 2014
  • Регіон: Перська затока
  • Цільове призначення: Містобудування

Інститут проектування «Комфортбуд» прийняв участь у конкурсі на кращий проект сполучення берегів Ормузької протоки. Робота наших архітекторів отримала почесну відзнаку організаторів та буде опублікована у рамках бієнале Gulf Architecture.

Назва Ормузької протоки походить від назви однойменного острова. Це є протока на Середньому Сході, що з’єднує Оманську та Перські затоки. Її довжина складає 195 кілометрів. Через протоку проходить близько п’ятої частини світового експорту нафти морем.

Бієнале Gulf Architecture – спільний проект фундацій Brusselssprout та THE STATE. В рамках бієнале було оголошено конкурс на кращу ідею сполучення обох берегів Ормузської протоки. Організатори конкурсу заохочували учасників до найсміливіших пропозицій та ідей.

U-подібна конструкція, запропонована архітекторами нашої компанії, володіє рядом очевидних переваг над традиційними мостами чи підземними тунелями. Вона не має обмеження в ширині і під час проектування можна задати таку її пропускну здатність, яка найбільш відповідатиме потребам майбутнього. Оскільки канал відкритий — зникають усі проблеми пов’язані з вентиляцією та спрощується вирішення питань безпеки і евакуації, адже додаткова смуга руху для автомобілів рятувальних служб не є проблемою. Проте, найбільшою перевагою проекту є надійність і стійкість конструкції. І якщо навіть відбудеться часткове затоплення каналу внаслідок шторму — воду легко буде відкачати.

constraction_001

 

constraction_002

constraction_003

 

constraction_004

constraction_005

vision_01

vision_02