Що чекає Україну на ринку житлової та офісної нерухомості цього року?

В нашому матеріалі ми вирішили розглянути актуальні тенденції ринку нерухомості у двох популярних напрямах – житловому та офісному. Ми обрали саме ці напрями, бо ринок житлової нерухомості стрімко розвивається і девелопери постійно прагнуть зацікавити потенційного інвестора новими фішками, а ринок офісної нерухомості гнучко підлаштовується запитам і поведінці орендарів.

Що стосується житлової нерухомості, тут, здебільше, тенденції минулого року залишатимуться актуальними з підвищенням цін за метр квадратний та ще більшою конкуренцією.  

Розглянемо декілька трендів докладніше:

Позитивне реноме забудовника або молоді та інноваційні 

Для того, щоб бути сьогодні успішним на висококонкурентному ринку, девелоперу необхідно наділити свій проект унікальністю, запропонувати покупцеві виняткові рішення. Сучасні житлові комплекси повинні мати рису, що відрізнятиме їх з-поміж інших комплексів та яка дозволить покупцеві виділити саме цей проект серед численних конкурентів. Найчастіше покупець стоїть перед дилемою – «старий», але надійний забудовник або молоді та творчі початківці-девелопери.

0

9

8

Послуги

В цьому році девелопери будуть ще більше уваги приділяти додатковим послугам, які будуть запропоновані мешканцям житлових комплексів. І чим різноманітніші та зручніші ці послуги будуть надаватись, тим вище буде оцінюватись клас житла.

Функціональність та інфраструктура

Максимальне використання квадратних метрів для більш комфортного життя, квартири із продуманим зонуванням, зменшення коридорів та передбачення гардеробних кімнат. Девелопери все більше уваги приділяють якісному навколишньому середовищу житлових комплексів. Покупці очікують отримати інфраструктуру, яка буде підкреслювати клас житла та надасть додаткової вартості їх інвестиціям.

2

1Технологічність

Усвідомлюючи існуючий в суспільстві запит і відповідно до світових трендів, забудовники поступово впроваджують нові технології в своїх проектах – «розумний будинок» і «розумна квартира», електронні системи контролю доступу, очищення повітря і води.

Власники квартир не тільки отримують більш високий рівень комфорту і безпеки, а й можуть більш раціонально використовувати теплову енергію, освітлювальні та електричні прилади, що мінімізує витрати на комунальні послуги.

До речі, усі вищевказані тренди тісно пов’язані і з трендами офісної нерухомості, тільки в трохи іншій площині.

 

Наприклад, «Послуги» – орендарі  вимагають від бізнес-центру якісного сервісу й розвиненої інфраструктури. Це стосується всіх систем будівлі щодо забезпечення максимальних потреб офісного співробітника: їдальня чи ресторан, банк, магазин квітів та подарунків, страхова компанія, офіс нотаріуса, зона побутових послуг, салон краси, кав’ярні і навіть спорт-клуби тощо.

3

Енергоефективність

«Зелені» стандарти  активно впроваджуються в усі сфери комерційної нерухомості, причому ініціатива виходить не тільки від девелоперів – орендарі також зацікавлені в офісі нової якості. Адже це підвищує комфортність робочих просторів для працівників та надає орендарям впевненості в якісних архітектурних та інженерних рішеннях.

4

Якісний коворкінг

Найбільш численна категорія споживачів коворкінгів – стартапери та представники сфери IT. Таким компаніям нецікаво займатися пошуком офісу, його адаптацією, багатьма юридичними та бюрократичними процедурами. Ці компанії хочуть відразу займатися справою і мати для цього готовий комфортний офіс. Коворкінги – це тимчасовий майданчик для зростання молодих компаній, які в майбутньому стануть клієнтами бізнес-центрів.

Це були основні тенденції, які ми бачимо на ринку житлової та офісної нерухомості. На наш погляд, цим обом галузям є куди розвиватись і в цьому році на нас чекає ще багато нових відкриттів та цікавих проектів.