Кращі будівлі 2018 року

У світі архітектури 2018 рік був плідним, варто згадати лише музей Арки Сент-Луїса Купера Робертсона чи нову Публічну бібліотеку Калгарі. Найбільш приголомшливі споруди минулого року безсумнівно витримають випробування часом, адже спроектовані такими відомими архітекторами, як Томас Хезервік і Кенго Кума, а також декількома новими зірками, що стали відкриттям року в архітектурі. Усі твори мистецтва довели, що наша культура є непохитною до збереження минулого, однак також здатною впроваджувати технології майбутнього.

  1. Двір вугільних крапель, від Heatherwick Studio (Лондон, Велика Британія)

Heatherwick Studio_Coal Drops Yard_n36_Credit_Hufton+Crow

Останній дизайн Томаса Хезервіка в центрі Лондона – ідеальне поєднання нового і «добре забутого» старого. Легендарний дизайнер трансформував кілька вікторіанських сараїв, які колись використовувалися для зберігання і розподілу вугілля навколо Лондона. Покинуті будівлі були відроджені стараннями архітектора, який реконструював будинки і пішохідні зони в околицях.

  1. Музей Арки Воріт, Купер Робертсон і Джеймс Карпентер Design Associates (Сент-Луїс, США)

42190413295_de37d6a375_o

Арка Сент-Луїс є настільки знаковим американським орієнтиром, що їй по праву потрібен музей, аби розповісти свою чудову історію. У 2018 році архітектор Купер Робертсон і Джеймс Карпентер виступили ініціаторами капітального ремонту у сумі 380 мільйонів доларів. Зміни означали розширення музею, створення кафе і підняття берега річки, щоб запобігти повені.

  1. Розширення Glenstone, Томас Фіфер і Партнери (Потомак, Меріленд, США)

1_Approach to the Pavilions_Iwan Baan_Glenstone Museum

Цьогоріч з’явилося новітнє доповнення до Glenstone, раніше завершеного простору, який дозволяє відвідувачам познайомитися з мистецтвом, архітектурою і природою кардинально іншим способом порівняно з більшістю музеїв. Останнім доповненням стали розширені павільйони, що збільшили кількість відвідувачів з 25 000 до 100 000 щорічно і зробили його одним з найбільших приватних музеїв у світі.

  1. Бібліотека Калгарі, Снохетта (Калгарі, Канада)

201311_NY_N147 (1)

Нова бібліотека Калгарі – це не просто місце для книг і комп’ютерів, а будівля, яка якнайкраще пов’язує жителів з містом. Розташована на перетині центру міста Калгарі та Іст-Віллідж, спроектована студією Snоhetta, конструкція піднімається, щоб дозволити проїзд швидкісного трамвая. Геометрично спроектований екстер’єр заохочує жителів міста поринути в атмосферу того, що відбувається всередині бібліотеки, в той час як верхні рівні пропонують більш спокійне, традиційне перебування в царині книг.

  1. V & A Музей дизайну Данді, Кенго Кума (Данді, Велика Британія)

V_A Dundee_Scotland_©HuftonCrow_104

Спроектований Кенго Кумою, перший в Шотландії музей, присвячений дизайну, – це будівля, що не має аналогів. Японський архітектор не звик до абстрактного будівництва, про що свідчить його дизайн новітньої конструкції Данді. Натхненний вражаючими скелями, які оточують країну, він пропонує кутовий фасад. Незалежно від того, заходять відвідувачі в будівлю або просто прогулюються по ній, вони почуватимуться неймовірно піднесено.

  1. Національний меморіал миру і справедливості, створений MASS Design Group (Монтгомері, Алабама,  США)

MPAA07

Можливо, найпотужніша будівля 2018 року – Національний меморіал миру і справедливості, створений в рамках Ініціативи рівного правосуддя і розроблений бостонської фірмою MASS Design Group.

  1. Національний меморіал і музей ветеранів, за проектом Allied Works Architecture (Колумбус, Огайо, США)

DJI_0109--Credit Aerial Image Solutions

Національний меморіал і музей ветеранів Колумба – це прекрасно продумане спорудження, покликане вшанувати пам’ять ветеранів країни. Структура є гідною своєї форми, яка, здається, органічно вирощена із землі. Розроблена будівля містить мультимедійні експонати й інсталяції, щоб нагадати відвідувачам про все, чим пожертвували ветерани країни.

  1. Інститут малювання Меніл, Johnston Marklee (Х’юстон, Техас, США)

9. 2C6A2988

Хоча він був заснований ще у 2008 році, Інститут малювання Меніл нарешті отримав своє перше постійне місце, присвячене виставці, збереженню і вивченню сучасних малюнків. Усередині досягнено делікатного балансу, який забезпечує достатньо природнього освітлення приміщення, при цьому гарантуючи, що це не завдасть шкоди жодній із представлених на виставці робіт.

  1. Проект житлового комплексу «Панська вертикаль».

У нашому тогорічному доробку також є проект, який оголошено переможцем 18 міжнародного конкурсу «Кришталева цегла» у номінації на кращий житлово-комерційний будинок. Ми пишааємось нашою нагородою і надалі будемо робити все можливе, щоб тішити спільноту цікавими та гарними проектами будівель.
48355183_2026040400817657_3134931079283081216_n