Норвезьке чудо, або перший енергоефективний готель у світі

Фахівці-архітектори стверджують, що добра архітектурна робота вважається такою, що гармонійно позиціонується з рештою об’єктів, які з нею межують, і доповнює їх. Від добре спроектованих споруд вимагається, аби вони були понад часовими, проте й привертали увагу своєю оригінальністю та унікальністю. Як приклад, проект норвезького готелю «Svart», який вже встиг приємно здивувати світ.

Архітектурна студія Snøhetta разом із компаніями Arctic Adventures of Norway, Asplan Vaak підготували проект енергоефективного готелю, який вироблятиме більше енергії, ніж споживає. Місцем для будівництва обрали підніжжя гори Альміфьелет, що знаходяться дещо вище полярного кола.

Легка до запам’ятовування назва готелю «Svart» дісталася через назву льодовика Сватісен, зокрема, біля якого й планується спорудження будівлі до 2021 року.

Маючи форму кола, і, будучи розташованим на воді, готель дозволить своїм мешканцям та відвідувачам насолоджуватися панорамними виглядами. Сама будівля готелю нагадує традиційні норвезькі рибальські будиночки та дерев’яні побудови для сушіння риби.

На даху готелю розмістять сонячні батареї, що сприятимуть в подальшому виробленню 85% споживчої енергії. Фасади «Svart» спроектовані так, щоб захищати його від інсоляції влітку, а також сприяти використанню теплової енергії сонця.

У будівництві готелю перевагу надали деревині, оскільки вона зменшує відсоток використання енергоємних матеріалів у порівнянні з конструкційною сталю і бетоном. Для ефективного обігріву будівлі використовуватимуть теплові насоси, які під’єднають до свердловин із локальних геотермальних джерел.

Архітектори вирішили, що завдяки круглій формі та численній кількості сонячних батарей на даху готелю, буде вирішене питання щодо отримання оптимального рівня освітлення протягом дня та в різні пори року зокрема.