«The Shed»: простір абсолютної свободи

«Люди люблять можливості, а не інструкції» — під таким девізом працювали творці мультифункціонального культурного центру-трансформера «The Shed» в Нью-Йорку.

Цю споруду вже називають подвигом в архітектурі, рухом у захопливу та невідому територію, одним з наймасштабніших і найважливіших доповнень до культурного ландшафту Нью-Йорку за останні десятиліття. А її творців — новаторами року в галузі архітектури. Важливість цього закладу прирівнюють до створення Лінкольн-центру у 1955 р. та Музею сучасного мистецтва на Мангеттені у 1929 р.

The Shed на Манхеттені

«The Shed» розкішна модульна шестиповерхова будівля з багатьма відділами, загальною площею понад 60000 кв.м. Особливістю Центру є висувний дах, виготовлений із напівпрозорого скла з металевим каркасом. Всього за п’ять хвилин дах на рейках висувається і площа споруди збільшується удвічі. «The Shed» складається із багатьох секцій, стіни яких при потребі також трансформується у більші за площею приміщення.

Над створенням споруди працювали компанії Diller Scofidio + Renfro у співпраці з Rockwell Group. Для головного дизайнера «The Shed», Алекса Путса, робота над цим проектом стала реалізацією давніх прагнень створити такий архітектурний простір, де би були задіяні всі види мистецтва. І в цьому ще одна інновація «The Shed»: вперше поєднуватимуться раніше не поєднувані мистецькі стилі та жанри. Мікс жанрів і стилів сприятиме виникненню нових інтермедіальних мистецьких форм, а для митців стане місцем абсолютної свободи творчості.

В день відкриття, 5 квітня 2019 р., очікується презентація концерту-перформансу режисера Стіва Макквіна «Саундтрек до Америки». під час якого артисти-початківці відтворять так зване родове дерево темношкірих музикантів Америки.

Коротка довідка

«The Shed» — мультифункціональний культурний центр-трансформер у Нью-Йорку Завдяки висувному дахові лише за п’ять хвилин площа споруди збільшується удвічі. Це перший мистецький центр, у якому відбуватимуться презентації найоригінальніших та раніше не поєднуваних жанрів і стилів. Відкриття очікуємо вже 5 квітня цього року.