Проект дерев’яного житлового будинку в Карпатах для конкурсу Designing the Future

  • Рік створення: 2014
  • Регіон: Івано-Франківська область
  • Цільове призначення: Індивідуальні житлові будинки

Італійська компанія Marlegno разом з асоціацією архітекторів м. Бергамо оголосили конкурс на проект збірного дерев’яного будиночка для однієї сім’ї.

Рішення повинно оптимізувати та стандартизувати збірні конструкції таким чином, щоб з декількох модулів можна було отримати різні варіанти архітектури. Будиночки повинні бути загальної площі приблизно 100 кв.м. Вони можуть бути одно чи багаторівневими.

Кожен з учасників, (а участь у конкурсі взяли більш ніж 300 студій та 1000 ахітекторів) мав розробити проект будинку, з врахуванням ландшафту, клімату та культури країни, яку вони представляють. Наш вибір впав на українські Карпати – землю казкових гірських пейзажів.

Будівництво має великий вплив на навколишнє середовище, особливо природнє, тому, метою нашого проекту була мінімізація впливу та збереження природніх схилів Карпатських гір.

Традиційно будинки на гірському схилі розміщують на різнорівневих терасах, що руйнує природній рельєф. Для того, щоб вирішити цю проблему, несучі стіни піднято над землею на колонах, що міцно закріплені в землі. Поверхи будинку прикріплені до стін, як полички в шухляді.

Елементи будинку такі як підлога, стіни і дах – дерев’яні, на основі клеєного брусу. Вони розділені на більш дрібні фрагменти для зручності транспортування і монтажу. Ці фрагменти виготовляються на заводі, потім їх перевозять на будівельний майданчик і складають як великий конструктор. Архітектурна різноманітність проекту досягається завдяки тому, що ці елементи можна модифікувати, змінюючи, таким чином, загальний вигляд проекту для потреб кожного замовника.

000_Visual

00_GroundFloor

01_FirstFloor

02_SecondFloor

03_SouthElevation

04_NorthElevation

05_WestElevation

06_Section1

07_Section2

08_Section3

09_Steps

10_Variations