Штаб-квартири найвідоміших компаній світу

«Офісний центр – це ковчег, в якому пливе бізнес.

Хороші менеджери розуміють, що досягнуть успіху,

якщо будівля підтримує функціонування їх компанії »

 гасло NBBJ

   За останні десятиліття будівництво великомасштабних об’єктів розвивається стрімкими темпами. Офісні центри відіграють важливу роль у формуванні інфраструктури кожного міста і, певною мірою, є його обличчям. Але не тільки для міста має значення  вигляд офісної будівлі. Проектні рішення відіграють важливу роль в ефективності роботи працівників компанії та формуванні її іміджу.

На сьогоднішній день в Україні не так вже й багато прикладів робочого середовища, яке змогло б надихнути, максимально оптимізувати роботу співробітників та відобразити ідеологію компанії. На щастя, у сучасному світі є безліч аналогів гідних для наслідування.

Серед архітектурних бюро, на чий досвід варто було б рівнятися можна відзначити американську компанію NBBJ.

NBBJ створює першокласне середовище для фірм зі світовим ім’ям, входить в 12 найуспішніших архітектурних бюро і є монополістом у своїй сфері діяльності. Головною відмінністю NBBJ є застосування «обчислювального дизайну» з використанням сучасних технологій для збільшення ефективності роботи компанії та її співробітників.

Знайомтесь з найцікавішими проектами, особливостями та принципами найвідоміших офісів компаній світу:

Samsung                    

Принцип: Створюючи спільноту

s9

s8

s7

s6

s5
s4
s3

   Вже через два роки ми зможемо побачити нову штаб-квартиру Samsung вартістю в 300 млн. $.  Там працюватиме близько 2000 людей. Основним завданням при створенні проекту було стимулювання працівників до активного способу життя. Саме тому основна 10-ти поверхова будівля розділена на 3 частини, в яких розташовані зелені зони відпочинку загального використання.

   Бізнес-центр – максимально енергоефективний: на даху будуть розташовуватися сонячні батареї, на фасадах застосовані рішення, які значно зменшать попадання сонячного тепла в приміщення, що знизить витрати на кондиціювання.

Amazon

Принцип: Працюй масштабно, живи локально

a2

a1

a

   Новий офіс Amazon з’явиться в центрі Сіетла вже в 2017 році. Це ще один гідний приклад високотехнологічного підходу NBBJ до об’єкту проектування. Проект являє собою 3 сферичних куполи висотою близько 30 метрів і три офісні 38-поверхові башти.

Триповерхова будівля-теплиця «Biodome», покрита скляними куполами, міститиме дерева і чагарники з усіх кінців планети. А завдяки скляним фасадам веж та куполів працівники зможуть споглядати природу не тільки прогулюючись, але й під час роботи. Згідно з біофільною гіпотезою такий підхід повинен в рази знизити стрес у працівників та значно підвищити продуктивність роботи.

Bill & Melinda Gates Foundation

Принцип: Місцеве походження, глобальна місія

b

b1

b2

b3

b4

b5

b6

b7

    Bill & Melinda Gates Foundation – найбільший благодійний фонд у світі.

Основним завданням проекту було продемонструвати місію фонду за допомогою архітектурних рішень. Дана ідея читається всюди:  від планувань до освітлення всієї ділянки. Проект будівлі підкреслює гостинність та відкритість організації.

Більше 20% відсотків будівлі було побудовано з перероблених матеріалів. 4,5 млн. літрів дощової води фільтруються у підземних сховищах та використовуються повторно для життєзабезпечення комплексу. Безліч сонячних батарей, застосування енергоефективних фасадів – все це створює комплекс, який є втіленням турботи до навколишнього середовища.  Це неповторний майданчик для обміну ідеями. Він уособлює надію і натхнення для зустрічей експертів у багатьох сферах з різних країн.

Tencent

Принцип: Разом, попри стрімке зростання

t

t1

t2

t3

t4

   Tencent – третя за величиною компанія, яка вважається найбільш інноваційною в Китаї. До 2016 року буде реалізовано проект її штаб-квартири в Шеньчжені.

Архітектура вежі висотою 250 метрів відображає зростання міжнародного впливу компанії, її дружню атмосферу і взаємозв’язок з інноваціями. Сполучення офісів у вигляді оранжерей між двома висотними будівлями сприятимуть перетинанню потоків співробітників, тим самим, поліпшуючи корпоративні зв’язки.

Марія Возвишаєва

Керівник з розвитку бізнесу, архітектор