Сучасні тенденції в житловій архітектурі

     Крокуючи в ногу з технічним прогресом, сучасна архітектура не тільки стрімко видозмінюється, але й формує новий вигляд міст, створюючи комфортні умови для життя людей.

   Житлова архітектура України тільки робить перші кроки на шляху до нового рівня розвитку. Вже сьогодні можна побачити проекти, які відрізняються від звичних нам безликих багатоповерхівок – цікаві рішення, великі площі, покращене планування квартир, все частіше використовуються якісні будівельні матеріали.

3 (1)

2

Проекти Інституту проектування Комфортбуд

   Сучасний покупець стає більш вимогливим, обізнаним і при виборі житла керується не лише низькою ціною, а й естетичною складовою проекту, наявністю розвиненої інфраструктури, якістю будівництва і т.д.

4

1

Проекти Інституту проектування Комфортбуд

   Поки Україна проходить процес архітектурного становлення за умов складних економічних факторів, для закордонних ринків висока якість та екологічність стали само собою зрозумілим нормами. Непересічні архітектурні та проектні рішення з використанням передових енергозберігаючих технологій закріпилися потужною тенденцією у розвитку будівництва по всьому світу.

zaha-hadid-esfera-city-center-monterrey-mexico-designboom-01

Esfera City Center, Мексика. Монтеррей

    Крім перерахованих вище якостей новий проект Esfera City Center володіє однією відмінною особливістю. При створенні проекту архітектори використовували теорію усунення злочинів за допомогою дизайну середовища (CPTED). Територія комплексу стане привабливою для місцевих жителів, а перебування людей зробить її дискомфортною для зловмисників. За допомогою даного прийому не знадобиться розділяти комплекс з основною частиною міста, що дозволить сформувати комерційний центр.

5

   Поплавати в небі над центром Лондона насолоджуючись видом на Вестмінстерський палац? Легко!

7

Embassy Gardens, Great Britain, London

   Девелоперська компанія Ballymore презентує свій проект як винятковий, що не має аналогів у всьому світі. І недаремно, оскільки дві вежі житлового комплексу Embassy Gardens будуть з’єднані «небесним басейном» на висоті 30 метрів. Огороджувальні конструкції будуть виконані з надійного і міцного скла товщиною в 20 см. Довжина басейну складе 25 метрів, 5 метрів в ширину та глибиною в 3-и метри. Жителі комплексу на 2 000 осіб зможуть відвідувати басейн, бар під відкритим небом, спа, а також оранжереї розміщені на обох дахах будівель.

8

The Capers, Malaysia, KualaLumpur

   У результаті творчого пошуку та компромісу між природою і технічно насиченою будівлею народжуються справжні шедеври, наприклад The Capers від архітектурного бюро RT + Q Architects. Прототипом незвичайної форми житлового комплексу стала рослина «lalang grass» зростаюча в даній місцевості. Звивиста та вільна форма житлового комплексу дуже контрастує на фоні оточуючих будівель, це послужило тому, що комплекс став місцевою визначною пам’яткою, а місцеві жителі дають йому веселі прізвиська.

Житловий будинок давно перестав бути простою декорацією для міста, будівлі створюються для того, щоб відповідати сучасному ритму його жителів. Архітектура сьогодення набагато «розумніша» й різноманітніша. Та цілком логічно, що основною тенденцією сучасності є унікальність та гармонія з навколишнім простором. Адже так само, як унікальна кожна людина, так і кожна споруда заслуговує володіти індивідуальністю.

Марія Возвишаєва
Керівник з розвитку бізнесу, архітектор