Міжнародний центр дитячої наукової творчості, що реалізовує Національний центр «Мала академія наук України» під егідою ЮНЕСКО, розміститься на ділянці 2,7 га у Пущі-Водиці (Київ). В основу планування території була покладена концепція геліоцентричної сонячної системи, в якій кожна будівля умовно виконує роль однієї з планет системи. Центральною будівлею стане новозбудований планетарій, який, за ідеєю, уособлює центр сонячної системи.
Перед нами стояло важливе завдання: здійснити реконструкцію наявних капітальних споруд, збудованих у 60-х роках минулого століття та спроєктувати нові, відповідно до концепції інноваційного учбово-рекреаційного центру. До роботи над проєктом були залучені фахівці NASA, Європейської організації з ядерних досліджень CERN та Аргонської національної лабораторії (дослідницький центр Міністерства енергетики США). Після добудови нових споруд та реконструкції наявних на території комплексу розташовуватимуться 12 найсучасніших лабораторій, де працюватимуть відомі вчені. Крім того, центр матиме готель, хостел, їдальню та спортивно-оздоровчу базу.
Існуюча чотириповерхова будівля буде реконструйована зі збільшенням площі забудови під спально-навчальний корпус. Інші існуючі будівлі будуть реконструйовані під лабораторно-навчальний корпус та їдальню шляхом демонтажу деяких блоків та добудови приміщень. Заплановано перепрофілювання допоміжних приміщень в кінолекційний корпус.
Серед новобудов комплексу – спальний та адміністративно-медичний корпуси. На території центру буде функціонувати готель для науковців, не призначений для комерційного використання. Осередком культури стане експозиційний центр – музей для розміщення експонатів колекції МАН. На даху згідно з проектними рішеннями облаштують зелений амфітеатр для літнього кінотеатру.
Безпека та надійність проектованих нами об’єктів – завжди пріоритетне питання, особливо коли йдеться про місце, де знаходитиметься одночасно велика кількість дітей. На території комплексу функціонуватиме центральний пункт відеоспостереження, охоронної системи та пожежної безпеки. Центр буде повністю інклюзивним. Для безперешкодного пересування маломобільних груп населення по території проєктанти передбачили пониження тротуарів до рівня проїжджої частини дороги.
Зважаючи на те, що будівництво відбувається на території паркової зони, для нас було важливим виконувати проєктні рішення з урахуванням максимального збереження існуючих дерев і кущів.
Будівництво об’єктів уже розпочато, наші фахівці здійснюють авторський нагляд. Роботи виконуватимуть однією чергою в тринадцять пускових комплексів.
Проєкт: Міжнародний центр дитячої наукової творчості у Пущі-Водиці
0 коментарів